İngiliz Kraliyet Ailesi’nde sağlık sorunları devam ediyor

Telegraph’ın Salı günkü haberine göre, 59 yaşındaki Prens Edward, “Ocak ayında Güney Afrika ve St. Helena’ya yaptığı yurt dışı gezilerinin ardından kamu görevlerine kısa bir ara veriyor.”

Edinburgh Dükü geçen hafta dört gününü İngiliz Milletler Topluluğu ülkesi Güney Afrika’yı ve Britanya Denizaşırı Bölgesi St. Helena’yı ziyaret ederek geçirdi.

Kraliyet ailesinin yoğun gezilerden sonra izin alması yaygın bir durum, bu yüzden Edward’ın sadece prosedürü takip ettiği anlaşılıyor. 8 Şubat’ta Fizik Enstitüsü’ndeki bir resepsiyona katılması planlanıyor, yani önümüzdeki hafta kraliyet görevlerine devam edecek gibi görünüyor.

haber, hem Kate hem de Charles’ın planlanan tıbbi prosedürlerin ardından Pazartesi günü eve dönmelerinin ardından geldi.

42 yaşındaki Kate, 17 Ocak’ta “planlı bir karın ameliyatı” geçirdi. Londra Kliniğinde “iyi bir ilerleme” kaydettikten sonra hastaneden taburcu edildi ve o zamandan beri Prens William ve üç çocuğuyla birlikte Windsor’daki Adelaide Cottage’a döndü.

41 yaşındaki William, Kate hastaneye kaldırılırken tam baba modunda olmak için programını resmi görevlerden arındırdı.

Kraliyet kaynakları, Kate’in resmi görevlerine dönmesinin “o zamana yakın tıbbi tavsiyelere bağlı olacağını” ancak bunun en azından Paskalya sonrasına kadar olacağını söylüyor.

75 yaşındaki Charles da prostat büyümesinin tedavisi için kabul edildikten sonra Pazartesi günü Londra Kliniğinden ayrıldı. İşlem sonrası durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x